Podporuje mojeID

o E-kouření
Vznik elektronické cigarety

Počátek elektronické cigarety

 

Elektronická cigareta byla vyvinuta v Číně. První zmínky jsou již z roku 2003, kdy koncept elektronické cigarety představil p. Hon Lik. Uvedení na čínský trh bylo v roce 2004. Světovou premiéru měla v roce 2005 a na trh se dostala až v roce 2006.

Její primární fuknce měla být napomoci k zlepšení živoních podmínek, zbavit se spousty nedopalků v ulicích a čistšímu ovzduší, při pořádání 29. letních Olympijských her v Pekingu 2008. Od té doby, i proti gustu nadnárodních tabákových koncernů, se začíná řozšiřovat po celém světě.První modely se vyznačovaly velkou robustostí, celkem velkou poruchovostí a slabou dýmavostí. Vzhledově se podobaly větším psacím perům a propiskám, nežli cigaretám.

Starý model e-cigarety

 

Vzhled elektronické cigarety


Dnešní Elektronická cigareta se již u některých modelů podobá klasické cigaretě a je od ní takřka k nerozeznání. Mají velice slušnou dýmavost, slušnou velikost, rozumnou výdrž baterií a celkově jsou již podstatně praktičtější než starší modely.Samozřejmě, že ne všichni preferují vzhled klasické cigarety a tak o různé varianty vzhledů není nouze.

 

V poslední době se větší část ekuřáků vrací k robusnějším bateriím s větší výdrží a tak se některé ecigarety opět přestávají klasické cigaretě podobat.